AtaMaker

AtaMaker

Öğrencilerimizin ilgi ve gelişim alanlarına uygun çok renkli bir dünya sunarak okulumuzun tüm dersliklerini eğlenceli bir ortama dönüştürüyor.
Ata-Maker etkinliklerinde üretim becerileri, Bilim ve Matematik kadar Sosyal Bilimler, Görsel Sanatlar, Spor ve Pratik becerilerin geliştirilmesi kadar önemli bir yere sahip. Atakentli Öğrenciler Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul hayatları boyunca üreten bireyler olmanın ve yaparak yaşayarak öğrenmenin keyfine vararak öğrenirler. Akademik ve akademik olmayan öğrenme biçimleri arasında kurulan bu denge çocukların okuldaki mutluluğunu sağlamanın büyülü formülüdür.
Birçok eğitimci akademik performansları ile öğrenci katılımını artırabilmek arasında seçim yapmak zorunda olduklarını düşünür. Oysa ikisini birlikte yapabilmek mümkündür. Öğretmen bir yandan kendi performans hedeflerine ulaşırken bir yandan da öğrencilerin katılımını aktif olarak sağlayabilir.
Dokunarak-yaparak-yaşayarak öğrenme stratejilerine dayanan yöntemleri kullanarak eğitimciler, öğrencilerin başarılı olabilmelerini sağlayacak 21. yüzyıl becerilerinin kazanılmasını teşvik ederken, çok iyi tasarlanmış Ata-Maker aktiviteler öğrencilerin çevrelerindeki dünyaya odaklanmalarını sağlar, meraklarını uyandırır, onları yaşayacakları tecrübeler ile yönlendirir ve aynı zamanda istenilen eğitimsel sonuçların alınmasını sağlar. Dokunarak-yaparak-yaşayarak öğrenme stratejilerine dayanan yöntemler sınıfta eğitimi zenginleştirir. Öğretmenlerin her öğrencinin öğrenme stiliyle uyum sağlayabilecek dersleri tasarlamasına ve farklılaştırabilmesine neden olacak çok yönlü bir yaklaşım sağlar. Dokunarak-yaparak-yaşayarak öğrenme stratejilerine dayanan yöntemler, tüm öğrenme stillerini ve farklılıklarını ele alarak, sınıf içinde her öğrenciye başarılı olabilmeleri için fırsat sağlar.